2016 m. lapkričio 9 d., trečiadienis

Nr 08 Prano dialogaiNr 08 Prano dialogai
Žurnalistas virste įvirto į mano kambarį, nutrenkė žieminę kepurę į kampą, nusimetė paltą. Jo marškinėliai buvo papuošti JAV vėliava su svastika vietoj žvaigždučių.
-Ar girdėjai naujienas? Trumpas laimėjo! - pareiškė jis.
-Koks trumpas? - nesupratau jo arba apsimečiau nesupratęs. Neišgėręs manęs nesuprasi.
Žurnalistas: Donaldas.
Pranas: Ančiukas iš multiko?
Žurnalistas: Ne, Donaldas Trumpas tapo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu.
Pranas: A, Trampas...
Žurnalistas: Kokia tavo nuomonė šiuo klausimu?
Pranas: Na, aš nesu politologas...
Žurnalistas: Man reikia paprasto žmogaus nuomonės. Užstalės nuomonės.
Pranas: Na, Trumpas yra trumpas, o Obama buvo ilgas... paguldžius. O Mišelė Obama mokėdavo savo vyrą paguldyti. Mulatkės-šokoladkės yra karštos kaip ugnis.
Žurnalistas: Kas dabar bus?
Pranas: Pasaulis keisis.
Žurnalistas: Kaip?
Pranas: Ogi bus taip... JAV suklestės rasizmas, atsigaus kuklusklanas, paskui prasidės pilietinis karas. Paskui nualinta šalis ims žvalgytis ką čia užpuolus. Bet visų pirma amerikonai pasitrauks iš pasaulio politinės arenos ir atriš rankas radikaliesiems musulmonams. Šitie agresyviai šoks ant Europos. Karas prasidės ties Turkija, Graikija, Italija, Ispanija. Balkanai jiems bus kietas riešutėlis ir ten jie įstrigs. Turkai neteks pietinių žemių, vidurio plokštikalnių. Radikalai musulmonai lengvai įveiks Graikus ir Italus, bet juos sustabdys vokiečiai. Prancūzai neatsilaikys kaip visad. Britai užsidarys savo saloje - jiems bepigu, tačiau badaus. Europos avanpostas, ryčiausias stiprus fortas bus gerai ginkluotas Izraelis, tačiau dalis žydų norės emigruoti, todėl mums primučiausiai reikės jiems pasiūlyti saugų prieglobstį - vietos turime apsčiai. Tegu žydai grįžta pas mus su savo turtais, intelektu ir sumanumu. Juk mes jiems beveik giminės. Mes patys esame pusiau žydai. Ir tai nėra iš piršto laužta, nes žydai mūsų žemėse gyveno nuo Vytauto laikų, apie 600 metų ir asimiliacija vyko. Daug lietuvaičių vedė, gyveno susidėję su saromis, o jakubai su lietuvėmis. Ne be reikalo kartais lietuvį vadina baltuoju žydu, nes kraujas stipriai pramaišytas. Tokia imigracija mums tik padės ekonomiškai sustiprėti, o Lietuva ateityje bus viena iš tų retų šalių, kurioje bus santykinai saugu ir gera. Plius su labai švelniu klimatu, kurio negalima lyginti su skandinavų šalimis. Be to šitie yra lėtapėdžiai, o mes pats tas į kompaniją su izraelitais.
Žurnalistas: Nu, tu Pranai, čia pavarei krūvą nesąmonių... O kas bus su Lietuva?
Pranas: Artimiausiu metu į Lietuvą ims grįžinėti iš Amerikos ir Britanijos lietuviai: protingi, pinigingi, veiklūs. Lietuvoje sukurs naujų darbo vietų, atsigaus ekonomika.
Žurnalistas: Briedas...
Pranas: Nieko panašaus... Visi jau seniai pamiršo, kaip Sąjūdžio laikais buvo kalbama, jog Oskaras Milašius pranašavo, kad Lietuva taps Šiaurės Atėnais.
Žurnalistas: Ką tai reiškia? Nori pasakyti, jog bankrutuosim, kaip Graikija.
Pranas: Ne, Oskaras Milašius ne tai turėjo omeny.
Žurnalistas: O ką?
Pranas: Lietuva taps mokslo, kultūros ir klestinčios ekonomikos centru pačiame Europos geografiniame centre. Mes vienodai esame nutolę nuo visų svarbiausių žemyno taškų, per maždaug 2-2,5 tūkst kilometrų. Tai patogi vieta sklisti gėriui po visą Europą. Ir mes esame pajėgus tokiai misijai, nesvarbu kad mažyčiai. Juk trečdalis lietuvių (31 proc.) turi aukštąjį išsilavinimą. Niekur Europoj taip nėra. Šioje mažoje territotijoje yra sutelktas didžiulis intelektinis potencialas. Be to nepamirškime, jog pas mus imigruos daug izrealitų.
Žurnalistas: Ateis rusas ir sunaikins tą potencialą.
Pranas: Taip, tokia grėsmė egzistuoja. Tačiau ji tik egzistuoja, kaip ir daugelis kitų. Tarkim, egzistuoja hipotetinė grėsmė, jog ant Lietuvos nukris asteroidas.
Žurnalistas: Nusišneki...
Pranas: Rusija pakels galvą. Ji irgi įsitrauks į karą. Ji tikrai bandys susigrąžinti visas savo imperines žemes, nesgi karo reikalais užsiima tie, kuriems trūksta maisto ir šilumos. Štai vikingai gyveno skurdžiai ir jie patraukė į Britaniją, Europą. Lietuviai gyveno skurdžiose žemėse ir pasigalandę kalavijus nuėjo iki Juodosios jūros ir Maskvos vartų. Panašiai bus ir su Rusija. Tik čia įsipins kitas veiksnys, kuris mums sueis į naudą ir liksime sveiki, nepriklausomi.
Žurnalistas: Koks?
Pranas: Istorija juda spirale, o ją ištempus horizontalioje laiko ašyje, pamatytume sinusoidę y ašyje tai pakylančią, tai smunkančią. Pamatytume nuosmūkių ir pakilimų kreivę. Po didžiulio nuosmūkio ateina gerio metai, pakilimas. Rusija galų gale po didžiulio nuosmūkio dabar ims kopti į nematytas politikos aukštumas, Europą nualins karai - baigsis jos ramus gyvenimas, o JAV taps trečia ar net ketvirtąja pasaulio šalimi kokia buvo iki XXa. Lietuvai bus tas pat, kas Rusijai - ji irgi pakils į nematytas, negirdėtas kultūrinio, mokslo ir klestėjimo aukštumas, nes pernelyg ilgai vegetavome pačiame dugne.
Žurnalistas: Bet negi Rusija mūsų vėl neokupuos?
Pranas: Tikimybė yra, bet taip neatsitiks. Žiūrėkime į istoriją šviesiomis akimis. Kilus karui tarp krikščioniškojo pasaulio ir musulmonų, Rusija susivienys su Europa. Ji savo ginklą atsuks prieš rytus, nesgi žemynui bus iškilusi egzistencijos, išlikimo problema. Ją reikės spręsti. Tiek Romos katalikai, tiek pravoslavai yra tos pačios šakos religiniai broliai ir sesrys. Nebus nei laiko, nei noro mus okupuoti. Didesnė grėsmė yra buvusiems rytiniams Rusijos Imperijos pakrščiams, tame tarpe ir Gruzijai.
Žurnalistas: Nori pasakyti, jog kils trečiasis pasaulinis karas?
Pranas: Taip, nes visi jo laukia, nes visi nujaučia kad taip bus. Nuojautos paprastai neapgauna, o visi reikalai į tą ir krypsta. Tačiau... Pralaimi tas, kas pradeda karą. Taigi musulmonai finale visgi pralaimės.
Žurnalistas: Ir kaip čia taip gali atsitikti?
Pranas: Na, yra tokia hipotetinė galimybė, jog Lietuva nedalyvaudama tame baisiame kare investuos į naujausias technologijas. Gali būti, jog būtent čia suklestės robototechnika, kuri ir padės laimėti susivienijusiai Europai nuo Uralo kalnų iki Atlanto vandenyno, nuo Viduržemio jūros iki Skandinavijos. Robotai, robotų sistemos yra mūsų ateitis.
Žurnalistas: Tavo prognozės iš fantastikos srities...
Pranas: Fantastika yra realybės pranašas.
Žurnalistas: O tu?
Pranas: Aš? Aš tik eilinis žmogelis, pliurpiantis šį bei tą... Ir tikintis mūsų šviesia ateitimi. Kas galvoja apie tamsą, tas ten ir patenka. Mums svarbu išlaikyti rimtį, nepanikuoti, gyventi savo gyvenimą ir nekištinosies ten kur nereikia.
Žurnalistas: Nori pasakyti, jog be reikalo investuojame į savo kariuomenę, jog mums neteks kariauti?
Pranas: Kariauti teks. Ir būtinai reikia stiprinti savo armiją. Dar Makiavelis yra pasakęs, jog negalima pasikliauti sąjungininkais, o tik savais kareiviais. NATO artimiausiu metu pasitrauks. Rusai bandys susikurti koridorių su Kaliningrado sritimi. Nuo Lietuvos gali būti atplėštas Vilniaus kraštas, o iš Lenkijos šiaurinės jos dalys. Ne be reikalo Karbauskis Žemės ūkio ministerijas kelia į Kauną. Jis nežino, kas mūsų laukia, bet tai daro nuojautos vedamas. Artimiausioje ateityje žemės ūkis mums taps labai svarbiu, nes bendroje suirutėje teks patiems išsimaitinti. O Kaunas vėl taps Lietuvos sostine ir suklestės. Vėlgi, ne be reikalo miesto meru tapo Matjošaitis ir meta pinigus į miesto centro atnaujinimą, ofisų statybą. kaunui po ilgų nuosmūkiometų taipogi laikas atsigauti. Galų gale jokio karo pas gali ir nebūti. Spaudžiami vokiečių mes taikiai atiduosime tą "koridorių". Lenkams kaip visad rūpės savi reikalai.
Žurnalistas: Nu tu čia žiauriai...
Pranas: Tačiau šįkart bus kitaip nei 1939-aisiais. Lietuva, Latvija ir Estija už savo žemes kovos kaip žvėrys. Bus praradimų, bet atsilaikys. Istorija mėgsta kartotis, bet vis kitaip. Turėkime vilties ir optimizmo.
Žurnalistas: Tu čia suvartei kaip nevisprotis. Tu kurstai karą! Tai karo propaganda!
Pranas: Nekurstau. Dar kartą sakau, išlaikykime rimtį, nekelkime ginklo, bet saugokime savo namus ir viskas bus gerai. Nekaišiokime kaimynams špygų, nes tai nėra gražu ir džentelmeniška. Turėkime savo nuomonę. Neleiskime kaimynui lipti per tvorą ir gyvensime savo žemėje kaip gyvenę. Nesipjaukime tarpusavyje - dirbkime.
Žurnalistas: Vistiek tave reikėtų prie sienos...
Pranas: Ir dar... Po visos tos košės Rytuose atsiras visiškai nauja jėga. Ji jau egzistuoja, bet pakankamai tyliai - tai Kinija. Tai stipri armija, stipri pramonė, technologijos - tiek ant žemės, tiek kosmose.
Žurnalistas: Tu esi psichas!
Pranas: Pyzdink iš čia, kvailas žurnaliūga! - spyriau supykęs žurnalistui. - Varyk iš čia, fašistuojantis Amerikos pakalike!
Žurnalistas: Tu sergi. Tave reikia gydyti! Į psichuškę tave! Jobanas tu scenariste!...
Paleidau į žurnalistą grafiną, bet tas spėjo užtrenkti duris. Ne grafinas. Žurnalistas.

Tęsinys bus

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą